Між Косово та Сербією знову загострилася ситуація

фото: Slobodnaevropa.mk

29 вересня Президент Косово Хашим Тачі відвідав озеро Газіводе, де розташована однойменна гідроелектростанція. ГЕС «Газіводе» знаходиться в північній частині Косово і є важливим енергетичним об’єктом, який належить енергомережі Сербії. У зв’язку з цим, приїзд Тачі викликав невдоволення в уряді Сербії, й Президент країни змушений був привести армію в бойову готовність.

Сербський новинний портал РТС повідомив, що підготовка до приїзду Президента Косово велася заздалегідь. За кілька годин до прибуття Тачі косовські спецпризначенці взяли під контроль енергетичні об’єкти, що знаходяться на озері Газіводе. Сам Президент прибув у супроводі двох чиновників: міністра фінансів та керівника поліції. На своєму катері вони об’їхали водосховище за 15 хвилин, після чого покинули дану територію. Косовські спецпризначенці, які охороняли об’єкт, виїхали через кілька годин.

У Сербії дії Тачі розцінили, як чергову спробу включити ГЕС «Газіводе» в енергетичну систему Косово.

Представники ЄС закликали обидві сторони зберігати спокій, аби уникнути ескалації конфлікту. В Європейському Союзі відзначили, що намагаються встановити подробиці ситуації, яка склалася на півночі Косово.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*