Експерт: Вакарчук прихильник просвітницького націоналізму

фото: donpress.com

Професор Меморіального університету Ньюфаундленду Антон Олійник у своїй статті для новинного порталу «Українська правда» проаналізував політичні погляди Святослава Вакарчука, як одного з можливих кандидатів на пост Президента України. Олійник переконаний, що декларовані Вакарчуком гасла говорять про нього, як про прихильника лібералізму, але не класичного типу.

Для аналізу Олійник використовував одну зі статей Вакарчука. У ній можна помітити 3 основних елементи на яких, на думку Вакарчука, повинна ґрунтуватися політична система України: справедливість, здоровий розум та патріотизм. Якщо перший компонент вказує на типову ліберальну модель устрою держави та суспільства, то інші – надають їй абсолютно нової форми. Олійник називає це просвітницьким націоналізмом. У даній моделі лібералізм виступає як обмежувач, який не дозволить патріотизму перерости у деструктивний націоналізм.

На думку Олійника, така програма дійсно може стати ключем до розв’язання проблем, які існують в Україні. Однак, необхідно не просто пересаджувати західні ліберальні закони на український ґрунт, а погоджувати їх з населенням, за допомогою референдумів та інших форм політичної участі.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*