Україна: протидія Угорщині та подвійному громадянству

фото: 71.rodina.news

СБУ буде вести розслідування по факту видачі угорських паспортів мешканцям Закарпаття. Про це розповів голова ГПУ Юрій Луценко. Як стверджує Генпрокурор, подвійне громадянство буде приводити до відповідальності, й навів приклад екс-нардепа Артеменко, який був позбавлений українського паспорта після знаходження у нього громадянства іншої держави.

Луценко підкреслив, що у разі встановлення таких фактів у відношенні військових, мерів, пенсіонерів чи міністрів, рішення буде єдиним — позбавлення від українського паспорта.

Активні дії проти біпатридів (осіб, які мають два громадянства) було розпочато після скандалу з таємним фільмуванням у консульстві Угорщини, яке розташоване у закарпатському Берегово. Невідома особа отримає документ від робітників консульства, розпиває шампанське та приносить клятву на вірність угорській державі. Невідомого попереджають ні в якому разі не повідомляти українській владі про отримання угорського громадянства. Голова МЗС України Павло Клімкін обіцяв розслідувати це відео, і в разі підтвердження фактів – вислати угорського консула. Офіційний Будапешт пригрозив піти на симетричні дії.

В Україні активно закликають протидіяти Угорщині. Дитяча письменниця Лариса Ніцой розповіла, посилаючись на пересічних закарпатців, що процедура отримання угорського громадянства за останній час була значно спрощена. Україні, вважає Ніцой, у даній ситуації пора переходити у наступ, тому що зараз влада тримає «оборонну» позицію.

Тим часом у соцмережах відреагували на заяву Луценка про боротьбу з біпатридами. Користувач Facebook, українець Михайло Шнайдер у своєму записі нагадав низку політиків, які за деякими даними мають подвійне громадянство. Це нардеп Вадим Рабинович, який імовірно має ізраїльський паспорт, нардеп Олександр Грановський, який підозрюється в отриманні румунського громадянства, та мер Одеси Геннадій Труханов, на якого у мережі виклали компромат зі скан-копіями його російського паспорта. Також Шнайдер нагадав, що голова «Укрпошти» Смелянський, за ствердженням автора, є громадянином Сполучених Штатів.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*