Майже п’ятсот сіл зникло з карти України за 27 років

фото: Vinnitsa.info

468 сіл – саме стільки селищ зникло з карти України за 27 років. Ще майже півтисячі – стоять безлюдними. Лідером з кризи українських сіл є Чернігівщина. Саме тут з 1990 року зникло 54 населених пунктів. Ще 10 селищ – стоять спорожнілі.

Одне з сіл, яке от-от перестане існувати – чернігівське смт Центр Прогресу. Колишнє смт перетворилося на хутір: зараз тут мешкає лише 6 осіб, проте 3 роки тому – проживало майже 300. Асфальт зникає під силою природи, магазинів не має, транспорту – теж. Поки була школярка – їздив автобус, але зараз – селище залишилось відрізане від цивілізації. У селі вже давно забули, що таке магазин – 10 буханців хлібу привозять на замовлення – на 2 дні.

Ще одне селище на Чернігівщині, яке от-от зникне – Кучугури. Тут заселені лише 3 хати. Місцеві подейкують – іноді немає з ким і словом перекинутись. Щільність населення – найнижча в Україні.

Експерти кажуть, що така тенденція – через те, що Чернігівщина – один з найстаріших регіонів. Проте, є й набагато серйозніші проблеми – такі, як демографічна криза та міграція. Наразі в 7 регіонах України народжуваність перевищує смертність. Кажуть, якщо ситуація не зміниться – українці через кілька десятків років можуть і зовсім зникнути, як нація, а величезні спустілі простори будуть заселяти іноземці – з більш бідних країн.

Україна реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ВАШ інтерес до «Україна реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*