Нові правила паркування загрожують зникненням “євробляхам”

фото: Uzr.com.ua

Автомобілі на європейських номерах, які так полюбляють купувати українці, можуть стати лише спогадом через впровадження нових ПДР – вважає Олег Назаренко, гендиректор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів. Причиною цьому є нові правила паркування, які передбачають значні проблеми у разі отримання штрафів. Так, відповідно до нових ПДР, відтепер сплачувати штраф буде саме власник авто. І, якщо для власників автомобілів з українськими номерами забрати авто після сплати штрафу зі штрафмайданчика не викликає труднощів, то авто на європейських номерах матиме забирати той, хто ввозив автівку з-за кордону.

Здавалось би, не зовсім складне до виконання правило – проте найчастіше автомобілі з Європи ввозять перекупники. Іноді – навіть оформлюють на безхатьків чи іншу, соціально невідповідальну людину, яка готова надати свій паспорт за гроші. І, якщо у першому випадку, іноземцю, який ввозив авто, буде виписаний штраф та висунута заборона виїзду до країни, то у другому разі – знайти людину буде майже неможливо.

Причиною цьому – офіційна заборона передачі автомобіля іншій людині. Так, людина, яка ввозить автомобіль до країни, не сплачуючи податки, може підпасти під дію ст. 485 ТКУ (Дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів). Саме тому, ті особи, які займаються перевезення автомобілів таким чином, будуть по можливості уникати зайвого візиту штраф майданчику.

Експерти радять українцям підтримувати щільні контакти із колишнім власником автомобіля та заздалегідь домовлятись щодо можливого виникнення подібної ситуації.

Адже, якщо “євробляхи” стануть недосяжні для українців – їм не залишиться нічого, окрім як ходити пішки. Адже нові іномарки в офіційних дилерів дозволити купити собі зможе далеко не кожен.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*