Подвійне громадянство в Україні – за і проти

фото: Wildplaces.net.au

В Україні заборонено мати подвійне громадянство. Людина, яка отримала паспорт іншої країни, зобов’язаний повідомити про це владі і вийти з громадянства України.

Зараз влада почала активні дії щодо носіїв подвійного громадянства. Україна в даний момент знаходиться в тяжкій економічної ситуації і дуже слабка. Нас оточують країни, з більш вигідними умовами життя, тому в ситуації вибору – часто люди вибирають паспорти інших держав.

Однак з боку влади це просто подвійні стандарти, оскільки атака політиків з двома паспортами відбувається лише в тому випадку, коли це вигідно їй. У звичайні дні на це ніхто не звертає уваги. Взяти, наприклад, Уляну Супрун. Нардеп Олег Мусій поставив запитання в.о. міністру охорони здоров’я: чи відмовилася вона від паспорта США? Пані Супрун відповіла, що зробила все, що б отримати українське громадянство.

Законопроекти, які посилюють відповідальність для тих, хто має кілька громадянств, просто не виносять на розгляд. Оскільки це не в інтересах депутатів, серед яких багато тих, хто потрапляє під нього.

Президент Інституту права і суспільства Юрій Кармазін поділився інформацією, що у СБУ є заповітний списочок з депутатами, у яких кілька паспортів. Найпопулярнішими громадянствами стали: Румунії, Кіпру, Мальти, Ізраїлю, США, Німеччини, РФ. Кармазін впевнений, що СБУ має свої важелі впливу на цих депутатів, адже тоді у влади є як мінімум 49 голосів «за» будь-проект «потрібного» Закону.

А для депутатів друге громадянство дає «запасний аеродром»на випадок їх «хиткого» положення в Україні.

Колись депутат Андрій Артеменко, якого на показ позбавили громадянства через наявність паспорта Канади, вносив пропозицію, що б кожен українець міг мати подвійне громадянство.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*