Україна створює стратегічний запас нафти

фото: Oilers.org.ua

Голова Держрезерву Вадим Мосійчук заявив, що заради уникнення серйозних ударів по економіці й по добробуту громадян, в Україні планують створити стратегічний запас нафти. Відповідний законопроект був ініційований Держрезервом і переданий на обговорення в енергетичну спілку. Мосійчук додав, що просування даного законопроекту контролюється з боку ЄС.

За словами Мосійчука, створення стратегічного запасу нафти необхідно для того, щоб в разі надзвичайної ситуації держава могла скористатися резервними запасами й продовжувати таким чином задовольняти потреби населення. Мосійчук зазначив, що розмір стратегічного запасу складе 2 млн тонн нафти. Згідно з розрахунками експертів, цього має вистачити на 90 днів.

Згідно із заявою Мосійчука, зберігання запасів розділять між Держрезервом та приватним сектором. У першому випадку на зберігання буде передано 70% нафти, а в другому 30%. За словами Мосійчука, для створення стратегічного запасу знадобиться не менше 2,5 млрд гривень. У фінансуванні даного законопроекту бере участь ЄС, який надає Україні низку кредитів.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*