Іспанський уряд не прийме каталонські ультиматуми

фото: Thetimes.co.uk

Спікер кабінету міністрів Іспанії Ізабел Села виступила з заявою щодо внутрішньополітичної ситуації в країні.

За її словами, іспанська влада не погоджується з будь-якими ультиматумами з боку тих каталонських діячів, які прагнуть домогтися незалежності від Мадрида. Села заявила, що уряд Іспанії говорить «так» самоврядуванню автономної області, але «ні» — проголошенню її незалежності.

Політик підкреслила, що зараз Мадрид зосереджений на діалозі, мета якого — розв’язання усіх питань між центральною владою та каталонцями.

Ультиматум, який розкритикувала Села — це заява від каталонського голови Кіма Торра, адресована до іспанського прем’єра. Торра закликав Педро Санчеса узгодити механізми регіонального самовизначення. У іншому випадку прем’єр-міністр Іспанії залишиться без підтримки партії, до складу якої входить Торра.

Нагадаємо, що 1 жовтня у Барселоні пройшли масові акції, присвячені річниці проведеного торік референдуму. Численні демонстрації перетворилися на безлади та зіткнення з поліційними силами.

У 2017 році всупереч протидії з боку іспанської влади, каталонський уряд та муніципалітети автономії провели 1 жовтня референдум, на якому вирішувалося питання виходу зі складу Іспанії. Конституційний суд оголосив референдум незаконним, його результати скасовані, уряд автономії згодом був відправлений у відставку.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*