Митрополит Іларіон: надання Томосу УПЦ спровокує розкол серед віруючих

фото: lingua.fm

В ході спілкування з журналістами грецького інформаційного агентства Romfea митрополит Іларіон прокоментував ситуацію з приводу надання автокефалії УПЦ. Він зазначив, що це може спровокувати відразу кілька негативних наслідків: розкол між вірянами України, насильницьке захоплення храмів та загальну дестабілізацію ситуації в державі.

На думку митрополита Іларіона, в разі надання Томосу УПЦ більшість православних жителів України, які вважають себе парафіянами канонічної УПЦ Московського Патріархату, втратять можливість відвідувати храми та монастирі. Як доказ, Іларіон нагадав про заяву українського уряду, в якій зазначається, що після надання автокефалії, УПЦ отримає статус Митрополії Руської Церкви. Це означає, що УПЦ втратить більшість храмів та монастирів, включаючи Києво-Печерську лавру.

Іларіон підкреслив, що надання автокефалії фактично легалізує розкол й процес насильницького вилучення храмів. На думку митрополита, це може стати справжньою трагедією для більшості православних вірян України.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*