В Україні планується нова пенсійна реформа

фото: Elise.com.ua

Інформвидання UBR.ua повідомляє, що національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ініціювала законопроект, згідно з яким у державі планують запровадити примусову накопичувальну пенсійну систему. Відзначаються, що якщо парламентарії підтримають дану ініціативу, то жителям країни доведеться не залежно від їх бажання отримувати другу пенсію, яку вони можуть отримувати самі, або дарувати родичам. Однак, при цьому, щомісяця вони повинні відраховувати на пенсію 15% заробітної плати. Водночас видання підкреслює, що масові затримки пенсійних виплат, які були влітку цього року показали, що пенсійна система країни занурилася в кризу та вже не справляється без дотацій з боку держави.

Як вирішення кризи повинна стати накопичувальна пенсійна система. Таким чином, громадяни щомісяця відкладають певну суму від зарплати на пенсію. При цьому, гроші не просто знаходяться на збереженні в банку, а працюють за допомогою інвестицій.

Зазначимо, що при досягненні пенсійного віку, громадянин з відповідною заявою звертається до пенсійного фонду для оформлення виплат. Водночас, він може вибрати один з трьох варіантів нарахування: пенсії можуть нараховуватися довічно, протягом певного відрізка часу або ж громадянин забирає відразу всю накопичену суму. Необхідно зазначити, що соціальна пенсія буде нараховуватися в штатному режимі. Водночас, законопроект передбачає, що накопичена сума може бути знята достроково. Однак для цього необхідні вагомі причини, якими можуть виступати важкі захворювання або інвалідність. При цьому, якщо із захворюванням або інвалідністю стикаються близькі родичі пенсіонера, то він зможе зняти лише половину коштів достроково. Ще однією причиною дострокового зняття всіх заощаджень може виступати переїзд в іншу країну.

Одночасно з цим, існує безліч ризиків в процесі модернізації пенсійної системи. Громадянин щомісяця відкладає кошти на пенсію, проте разом з тим, держава не може надати йому жодних гарантій заощадження його коштів.

Україна реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ваш інтерес до «Україна реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*