США відмовилися виконувати додатковий протокол Віденської конвенції

фото: vniiecology.com

Джон Болтон, радник Президента Сполучених Штатів Дональда Трампа, оголосив про вихід американців з протоколу, що зобов’язує вирішувати спори в рамках Віденської конвенції.

Своє рішення Вашингтон пов’язує з позовом Палестини, яка вирішила оскаржити перенесення посольства Сполучених Штатів в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалима.

Про це Болтон заявив на регулярному брифінгу, що влаштовується Білим Домом для журналістів.

Радник американського Президента з питань нацбезпеки підкреслив, що Сполучені Штати залишаються однією зі сторін Віденської конвенції (про дипломатичні відносини) і чекатимуть від інших держав світу виконання своїх зобов’язань в її рамках.

На журналістське питання-уточнення, чи пов’язано рішення Вашингтону про розірвання договору про дружбу з Ісламською Республікою Іран з «палестинською проблемою», помічник Трампа відповів заперечливо. Він зробив акцент на запереченні американцями юрисдикції МКС. Міжнародний кримінальний суд, як висловився Болтон, є політизованим.

У травні 2018 року дипломатичне представництво США в Ізраїлі було перенесено до Єрусалима з Тель-Авіва. Це спровокувало хвилю невдоволення серед арабських країн Близького Сходу і призвело до масових заворушень в Секторі Газа. Спалахнули сутички призвели до численних жертв.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*