Домашні улюбленці можуть опинитися поза Законом

фото: taruzina.blogspot.com

Відповідно до законопроекту № 9022, зареєстрованого Верховною Радою в серпні цього року, підприємців, фермерів і пересічних громадян України зобов’яжуть реєструвати своїх домашніх тварин у спеціалізованому реєстрі. У документі доведеться вказувати породу тварини, умови, в яких воно міститься і плани на майбутню його утилізацію/забій.

Важливість прийняття даного законопроекту пояснюють тим, що таким чином буде простіше контролювати розведення чотирилапих, а це, у свою чергу, посприяє приведенню українського законодавства в аналогію з європейським.

Введення реєстру спростить перевірку щеплень і полегшить громадянам України вивезення своїх домашніх улюбленців за кордон: на даний момент, собаки та кішки без реєстрації, на жаль, не можуть скласти компанію своєму власникові в подорожах.

Якщо Ви заводите, наприклад, кота, то його необхідно вписати в реєстр. Але якщо раптом вирішили знайти для тварини іншого господаря – треба оновити дані в Єдиному реєстрі. Так само слід вчинити й в разі кончини чотирилапого. До речі, документи з інформацією про смерть домашнього улюбленця, потрібно буде зберігати у себе ще протягом трьох років.

Законопроект передбачає реєстрацію тільки великих тварин – вписувати в реєстр папугу або ж морську свинку немає потреби. “Неврахованих” чотирилапих тримати у себе заборонять. Порушення цього пункту спричинить штраф від 14,8 тисячі гривень до 29,7. Ідентичним штрафом каратимуться і відмови від проходження даної реєстрації.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*