Human Rights Watch: в Україні сталося понад півсотні нападів на активістів

фото: News.et

За повідомленням правозахисної міжнародної організації Human Rights Watch, за поточний рік в Україні відбулося понад півсотні нападів на громадських активістів та діячів, що займаються правами людини.

Жертвами атак стали активісти та діячі багатьох громадських та правозахисних напрямків, від ініціаторів антикорупційних розслідувань до осіб, які виступали у сфері природоохоронної діяльності.

Всі дані по інцидентах були зібрані за допомогою місцевих правозахисних організацій.

У заяві Human Rights Watch було зроблено акцент на висловлюванні Генерального прокурора Юрія Луценка, який припустив провокування нападів з боку самих активістів та правозахисних діячів. Таким висловом було створено враження, нібито правозахисників можна відкрито піддавати нападкам.

Дослідивши більшість інцидентів, міжнародна правозахисна організація дійшла висновків, що основна кількість нападів прийшлася на осіб або групи осіб, які протидіяли корупції на місцевому рівні, звертали уваги на дії бізнесу, місцевих чиновників та відомств. Метою нападів HRW побачили спробу змусити замовкнути правозахисників та інших активістів, щоб перешкодити виступам проти несправедливих дій або порушень прав людини.

HRW закликали українську владу вжити ефективних заходів з метою запобігання подібного в майбутньому.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*