У ВРУ Закон про українську мову пройшов перше читання

фото: News.liga.net

Четвертого жовтня народні депутати ВРУ в першому читанні схвалили законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Згідно з даним проектом, передбачається, що українська мова має бути єдиною державною в усіх регіонах країни. Одночасно з цим, представники державної або муніципальної влади, освітніх та медичних установ, а також обслуговчий персонал повинні використовувати тільки національну мову.

Однак у приватному житті або ж при здійсненні релігійних обрядів українська мова не є обов’язковою. Зазначимо, що двісті шістдесят один парламентар підтримав даний проект, в той час, як мінімальний поріг голосів прирівнюється до двохсот двадцяти шести. Однак даний законопроект буде розглядатися ще в другому читанні.

Автори законопроекту підкреслюють, що основною метою проекту є розвиток національної мови в якості самобутньої. Даний Закон, на думку ініціаторів, дозволить зміцнити національну самосвідомість громадян країни.

Нагадаємо, що ще минулого місяця обласна рада Львова прийняла рішення про заборону публічного використання російської мови. За дане рішення проголосували п’ятдесят сім депутатів, в той час як не погодилися з ним – сорок три депутати. Відзначимо, що тепер ні концерти, ні виставки не можуть проходити в області російською мовою.

Україна реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*