Туреччина втрачає терпіння в очікуванні вступу до ЄС

фото: Informator.news

Глава Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган виступив із заявою про вступ країни до складу Євросоюзу.

За словами турецького Президента, Брюссель навмисно затягує процес прийняття Анкари до ЄС. На його думку, «новачками» Євросоюзу є країни, які не можна навіть порівняти з самою Туреччиною.

Ердоган заявив, що для Євросоюзу настав час визначитися зі своєї позицію щодо Туреччини та її вступу до складу політико-економічного міждержавного об’єднання. Турецький лідер прийшов до висновку, що його державі, враховуючи політику ЄС, доведеться звернутися до своїх співвітчизників та запитати на референдумі їх думку про вступ країни до Євросоюзу.

Асоціація Анкари та ЄС була підписана в 1963-му році. Заявка Туреччини на членство в Євросоюзі була подана у 1987-му році, але переговорів про вступ Анкарі довелося чекати до 2005 року. Переговорний процес неодноразово переривався через розбіжності, та радикально погіршився після путчу в Туреччині влітку 2016 року. Турецька влада зазнала критики з боку країн-членів ЄС за заходи щодо покарання путчистів-військових, а також політиків і пересічних турецьких громадян, що співчували заколоту. Процес вступу Туреччини до складу ЄС був припинений.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*