В Україні існує негласний «прайс-лист» поборів в медустановах

фото: Alev.biz

Український новинний Інтернет-портал Obozrevatel провів дослідження системи охорони здоров’я в країні. Предметом журналістського розслідування стали побори співробітників медичних установ.

Як з’ясували журналісти, існують «такси» в залежності від захворювання, установи та лікаря. Існує також правило, що чим більше місто, тим вище розцінки неофіційних «винагород» пацієнтів для своїх лікарів.

На різних Інтернет-форумах, присвячених діяльності українського МОЗ, українці розповідають, що «винагорода» хірургу може обходитися в півтисячі гривень. Анестезіологу слід заплатити 200 гривень як «благодійний грошовий внесок».

«Подяка» лікарю онкологічного диспансеру обійдеться пацієнту від 20 тисяч до 80 тисяч гривень. За видалення жовчного міхура, крім офіційної оплати, пацієнт заплатив 3 тисячі гривень лікаря хірургічного відділення та одну тисячу гривень анестезіологу.

У Запоріжжі видалення грижі дитині обійшлося його матері у 200 доларів США в якості «винагороди» для хірурга.

Існують і більш дрібні «такси», наприклад, за огляд або проведення лікарської консультації. ЛОР обійдеться українцям в 100 гривень, гінекологічний огляд в таку ж суму. Крім лікарів, побори бере і молодший медперсонал: установка крапельниці медсестрою обійдеться в 50 гривень.

Іноді «благодійний внесок» та побори медперсоналу для українських пацієнтів є двома різними, але обов’язковими виплатами, що викликає особливе обурення в учасників дискусій на Інтернет-форумах.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*