Оприлюднені документи, які доводять окупацію УПЦ Москвою

фото: ukr-today.com

Столична православна академія оприлюднила перекладені результати дослідження Константинопольського Патріарха Варфоломія, в яких містяться фотографії давніх документів. Дані документи нібито доводять, що Московським Патріархатом всупереч усім законам була захоплена УПЦ ще кілька століть тому. Дана інформація опублікована на сайті академії.

Відзначається, що ще в 1589 році Московська митрополія була наділена статусом Патріархату, в той час як УПЦ все ще залишалася у підпорядкуванні Константинопольського Патріархату. Тільки в 1654 році гостро стало питання про приєднання УПЦ до Московського Патріархату, причиною цього стало політичне об’єднання української та російської сторони.

Однак тоді, не тільки церковнослужителі та духівництво висловили негативну позицію в даному питанні, а й шляхта з населенням. Пізніше в Константинополі прийняли рішення передати Київську митрополію Московському патріархату, однак таке рішення давало право лише висвячувати митрополита Києва. Водночас, для цього Москві необхідно було отримати дозвіл Константинополя. Пізніше підпорядкування УПЦ Вселенському Патріарху перетворилося на злиття з Московським Патріархатом, який анексував Київську митрополію.

Нагадаємо, що ще минулого місяця Константинопольський Патріарх направив в українську столицю своїх екзархів, які повинні були надати допомогу в наданні автокефалії УПЦ КП. Представники Константинопольського Патріархату були зустрінуті головою держави. Одночасно з цим, Московський Патріархат висловив різко негативну позицію в даному питанні.

Україна реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ваш інтерес до «Україна реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*