Константинопольському Патріарху відмовили в зустрічі

фото: Prm.ua

Православ’я опинилося на межі розколу, у зв’язку з ситуацією, яка склалася в Україні. Вимога УПЦ щодо надання автокефалії розділила православ’я на два табори. Одні підтримують вимоги УПЦ, як наприклад Константинопольський Патріархат. Інші висловлюють відкриті побоювання з приводу майбутнього православного світу.

Не виключенням стала й Елладська Церква (Греція). Її настоятель відмовив Константинопольському Патріарху у зустрічі, проте причина такого рішення досі не відома. Як стверджують деякі експерти, така позиція Елладської Церкви обумовлена тим, що Константинополь втручається в її внутрішні справи. Зокрема, Константинопольський Патріархат без дозволу Елладської Православної Церкви відкриває в Греції храми. З огляду на позицію ЕПЦ, ситуація в Україні, яку також характеризують підвищеним втручанням Константинопольського Патріархату в справи УПЦ, викликає у грецького православ’я не мале занепокоєння.

Наступного тижня відбудеться засідання синоду Константинопольського Патріархату, однак вже стало відомо, що настоятель ЕПЦ не братиме участі в даному заході. На думку експертів, з аналогічними заявами незабаром можуть виступити в інших країнах, де представники церкви також стурбовані майбутнім православного світу.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*