У Румунії проходить референдум стосовно одностатевих шлюбів

фото: Znaj.ua

Закордонне інформаційне видання Associated Press інформує, що у Румунії почався референдум, який передбачає занесення змін до Конституції держави. Даний референдум буде тривати два дні, та його результати можуть значно ускладнити закріплення на законодавчому рівні шлюбів між одностатевими партнерами.

Видання підкреслює, що ініціатором плебісциту стали румунські консерватори із руху «Коаліція за сім’ю». Крім цього, за таку ініціативу виступили й представники Православної Церкви держави, та самі жителі Румунії, за допомогою яких організаторам референдуму вдалося зібрати понад трьох мільйонів підписів.

Ініціатори референдуму наполягають на необхідності змінити в Конституції статтю про шлюб, в якій використовується слово «подружжя», замість нього пропонується впровадити вираз «об’єднанням між чоловіком і жінкою». Зазначимо, що нині Закон держави забороняє одностатевим партнерам вступати у шлюб або мати якісь цивільні відносини. Ініціатори намагаються за допомогою занесення змін до Конституції виключити будь-яку можливість узаконення одностатевих шлюбів.

Водночас, об’єднання захисту прав людей з нетрадиційної орієнтації наполягають, що таке рішення лише посприяє розвитку гомофобії в Румунії. Необхідно зазначити, що для того, щоб референдум визнали законним потрібно, щоб на ньому з’явилися не менше тридцяти відсотків громадян.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*