Церковна Білорусь виступила проти української автокефалії

фото: history-belarus.by

Патріарший екзарх в Республіці Білорусь митрополит Павло заявив, що в БПЦ виступають проти надання українській Церкві автокефалії від Константинопольських ієрархів.

Митрополит розповів про заяву, в якому Константинопольський Синод покликаний до переосмислення раніше прийнятих рішень по Україні. У Білоруської Православній Церкві побажали дезавуювати або зупинити процес, який розглядається білоруськими церковниками як розкол світового Православ’я.

Також митрополит Павло зазначив, що рішення РПЦ МП про припинення спільних заходів з Константинопольським духівництвом покликане протверезити тих, хто на даний момент, на думку предстоятеля, має «гарячу голову». Але, водночас, рішення Московського Патріархату не свідчать про повний розрив відносин.

Священний синод Вселенського Патріархату збереться на заплановане засідання з 9 по 11 жовтня, розглядаючи питання надання української Церкви Томосу, який дасть право Україні мати свою помісну автокефальну Церкву.

Питання надання Україні Томосу викликало значне охолодження відносин між Московським Патріархатом та Константинопольським духівництвом, яке знаходиться в турецькому Стамбулі.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*