Більшість етнічних українців незабаром житимуть закордоном — Клімкін

фото: timesiti.org

Глава МЗС України Павло Клімкін на своїй сторінці в Facebook опублікував нотатку про міграційну кризу, з якою зіткнулася Україна в останні роки.

За словами міністра, в даний час тільки на постійній основі закордоном України живе 20 мільйонів етнічних українців, а в недалекому майбутньому це число досягне половини від загальної чисельності українців.

Причина в цьому, як зазначив Клімкін, криється не тільки в прагненні людей до гідного заробітку, але також і через високий рівень життя, та відсутності подальших перспектив для себе і своїх дітей.

Люди, які залишили Україну, залишаються її патріотами. Вони переживають за нашу країну, армію, беруть участь в антиросійських акціях і об’єднуються в громади, не втрачаючи зв’язок з Батьківщиною, підкреслив він.

Оскільки ні український уряд, ні МЗС України не може зупинити цей міграційний потік, Клімкін закликає почати працювати над тим, щоб допомагати нашим співвітчизникам, які перебувають закордоном, беручи активну участь у їхньому житті. Почати фінансувати програми, що виходять за межі обов’язків диппредставництв України, популяризувати українську мову і культуру, створювати умови, щоб українські викладачі навчали українських дітей, що живуть в інших країнах.

У вересні Клімкін заявив, що щорічно закордон їде 1 мільйон українців, цю обставину він назвав катастрофічною, додавши, що ця тенденція найближчим часом збережеться.

Україна реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*