Новий законопроект розкриває дані про експертів обвинуваченим

фото: Zdf.de

У своїй статті для інформаційного видання ZN.UA експерти з Центру по боротьбі з корупцією Анастасія Красносільська та Олена Щербан повідомляють, що ще минулого місяця парламентарі ВРУ у першому читанні схвалили законопроект, згідно з яким, для проведення експертиз не потрібно судового дозволу. Винятком стануть експертизи щодо економічних питань або розслідування топ-корупції. Крім цього, дані про всі проведені експертизи необхідно буде вносити в державний реєстр.

Експерти вважають, що такі заходи необхідні в першу чергу центральним фігурам корупційних відносин. З допомогою даних в реєстрі вони можуть отримати доступ про подробиці їх злочинів, які стали відомі правоохоронцям. Також нові методи дозволять корупціонерам розкрити імена експертів, які причетні до розслідування для того, щоб надалі тиснути на них.

Також експерти вважають, що для того, щоб всі експерти виявляли лояльність їм необхідно дати гарантії щодо стійкості монополії держустанов на всі експертизи, необхідні в рамках кримінального провадження.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*