Українців очікує жорсткий контроль на виїзді з Польщі

фото: glavk.info

Польща, яка до недавнього часу була однією з найбільш «відкритих» країн, куди українці їхали на заробітки, має намір посилити контроль за трудовими мігрантами з України. Відтепер польські прикордонники вимагають надати низку документів, які повинні підтвердити легальність перебування українців на території держави. У разі відсутності необхідних дозволів, трудового мігранта депортують.

Прикордонники детально перевіряють документи тих людей, які приїхали працювати до Польщі на запрошення працедавця. Якщо з’ясується, що насправді українець скористався візою і поїхав до Німеччини або Чехії, то його оштрафують. Крім того, якщо в запрошені від роботодавця вказано один об’єкт, а людина працювала на іншому, то покарання чекає на обох (депортація для українця та штраф для роботодавця).

Трудові мігранти з України повинні знати основи польської мови, оскільки це є доказом того, що вони дійсно певний час працювали в Польщі. Прикордонники просять відповісти на кілька запитань, або прочитати текст польською мовою.

Прецедент депортації українців з Польщі у зв’язку з нелегальним перебуванням був зафіксований 3 жовтня. Троє українців працювали на будівництві без належного дозволу.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*