Близько 8 мільйонів українців отримують зарплату у конвертах

фото: slavdelo.dn.ua

Такі статистичні дані повідомив у своєму звіті, складеному у результаті перевірок, заступник голови Державної фіскальної служби України, Євген Бамбізов. Серед усіх перевірених підприємств України частка тих, хто платить зарплати у конвертах – повністю або частково, склала 46%.

Масштаби популярності сірих зарплат в нашій країні дійсно вражають – адже через несплату податків Пенсійний фонд України не отримує величезні суми коштів. У порівнянні із загальною кількістю працевлаштованих українців, яких 26 мільйонів, така цифра змушує замислитись про наслідки.

Представники ДФС неодноразово попереджають про можливі наслідки прихованої оплати праці – як для працівників, так і для роботодавців. Адже працівник, який не відраховує кошти до пенсійного фонду та не отримає достатньо трудового стажу, не зможе вийти вчасно на пенсію та розраховувати на гідну державну підтримку в літньому віці.

Роботодавець, який не оформлює працівника, теж ризикує, адже у разі виявлення неофіційно оформленого працівника йому загрожує значна сума штрафу – у 112 тисяч гривень.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*