Шотландії вимагає відділення від Британії

фото: lexltd.com.ua

Багатотисячна хода пройшла 6 жовтня в Единбурзі — люди вимагають відділення Шотландії від Сполученого Королівства. Про акцію за незалежність повідомив місцевий портал Herald Scotland. Дане явище носить назву Шотландської сецесії.

Організатори впевнені, що даний захід є наймасовішою та грандіознішою акцією за незалежність. У ході, за підрахунками організаторів, узяло участь близько 100 тис. осіб, проте поліція обмежується більш скромною цифрою у 20 000 учасників.

Акції намагалася перешкодити невелика група незгодних. Останні вважають, що можна бути шотландцями та британцями одночасно. Але учасники ходи твердо переконані, що країні необхідна повна незалежність від британської королеви й розірвання 300-річного союзу з Англією. В цілому акція пройшла без ексцесів і сутичок. За час проведення ходи був затриманий тільки одна людина.

Слід нагадати, що 18 вересня 2014-го року в Шотландії вже проходив референдум про незалежність. Тоді жителі регіону вирішили залишитися у складі Британії, але ситуація докорінно змінилася після 23 червня 2016-го року, коли після загального британського референдуму країна взяла курс на Brexit (вихід з ЄС). У 2016-му році 62% шотландців проголосувало за Британію у складі ЄС. А за вихід зі складу Євросоюзу висловилося тоді всього 38% мешканців Шотландії.

Відразу після Brexit, Нікола Стерджен, глава шотландського уряду, заявила, що тепер ситуація докорінно змінилася і референдум про вихід зі складу Великобританії доведеться організовувати знов. 21 травня було анонсовано проведення нового референдуму, який стартує після закінчення переговорів щодо Brexit.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*