Тарифи на електроенергію в Україні піднімуть наступного року

фото: Politeka.net

Напередодні було оголошено, що держкомпанія НАЕК «Енергоатом», яка управляє всіма атомними електростанціями в Україні, буде піддана великомасштабному аудиту, про що оголосила голова НКРЕКП — держкомісії, регулятора у сфері комунальних послуг та енергетики Оксана Кривенко.

Ці заходи викликані низкою корупційних скандалів, пов’язаних з «Енергоатомом». Нещодавно СБУ виявила, що купівля керівництвом держкомпанії дорогого обладнання, для тестування стабільності атомних реакторів, виявилося махінацією. Обладнання було куплено лише на паперах, в той час як бюджетні кошти, виділені на це, залишилися в руках посадових осіб.

З квітня цього року «Енергоатом» двічі вимагав підвищити ціни на електроенергію. Спочатку у 2.2 рази, потім на третину. Обидва рази були недостатньо обґрунтовані та отримували відмову від державного регулятора, який, врешті-решт погодився підняти ціни лише на 3.2% до 55.76 копійок за кіловат енергії, щоб керівництво «Енергоатому» підвищило зарплати персоналу.

Це не сподобалося директору НАЕК «Енергоатом» Юрію Недашковському, який влаштував публічний скандал з держрегулятором. Незабаром з’ясувалося, що уранова руда для АЕС закуповувалася за завищеними цінами, а голова держкомісії НКРЕКП Оксана Кривенко знайшла вихід із ситуації з дефіцитом коштів, про який так багато говорило керівництво «Енергоатому». Метод Кривенко простий — знищити корупцію в компанії, завдяки чому потреба в підвищенні цін на тарифи відпаде.

Експерти не так оптимістично ставляться до ідей компенсувати дефіцит боротьбою з корупцією, і прогнозують, що вже в наступному році ціни на електроенергію все ж доведеться підвищувати. Передбачається, що вона зросте приблизно на 25% для населення. Враховуючи, що АЕС забезпечують 50% всієї енергетики країни, це підвищення цін позначиться на всьому, в першу чергу на водопостачанні, ціни за яке можуть у такому випадку зрости приблизно на 15%.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*