Журналісти підрахували побори в школах

фото: Kordon.in.ua

Низка загальноосвітніх закладів України постійно «забуває» про те, що будь-які фінансові внески в так звані «шкільні фонди» є незаконними. Журналісти онлайн-видання LIGA.net зібрали найпомітніші випадки поборів в українських школах.

У Волинській області мати семикласника дізналася, що її син пересаджений за стару парту, ймовірно через те, що його сім’я не внесла в «шкільний фонд» суму в триста гривень. Викладачка наполягає, що школяра пересадили через його поганої поведінки.

В одній зі шкіл Києво-Святошинського району батьки здають п’ятдесят гривень щомісяця, з яких тридцять гривень спрямовується в «шкільний фонд», а решта «на потреби класу». Мати трьох дітей, які навчаються в горенській школі, обурилася, коли дізналася, що зібрані з батьків кошти витрачаються на всілякі витрати, які включають до себе викачування каналізаційних мас. Також жінка розповіла про директора цієї школи, який погрожував закрити вбиральню у випадку відсутності поборів.

При цьому в тому ж навчальному закладі заходи з прибирання проводить не шкільний персонал, а школярі, а в низці випадків їх батьки.

Мати першокласника з Київської області розповіла про схожі проблеми в дошкільних установах. Батьки малюків однієї дитсадкової групи платили від однієї тисячі гривень для організації охорони та здійснення значних покупок. Свою розповідь Наталя підтвердила скріншотом батьківського листування в чаті, де обговорюються побори в дитячому садку. Її дитина вже пішла у перший клас школи, але й у загальноосвітньому закладі ситуація така ж, скаржиться жінка.

Передача грошей батьками освітнього закладу, згідно з українським законодавством, може здійснюватися виключно на добровільній основі. У такому випадку школа (або дитсадок) зобов’язані надати детальну звітність про витрачання цих коштів.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*