В Україні можуть прийняти «криптовалютний закон»

фото: News.crypto.pro

У Верховній Раді було зареєстровано законопроект, який регулює операції з цифровими валютами та обкладає їх п’ятивідсотковим податком. Наперекір тому, що розробка проводилася безпосередньо учасниками національної криптоспільноти, законопроект вже встиг отримати суперечливі оцінки.

Низка експертів, серед яких є як автори законопроекту, так і ті, хто відмовився над ним працювати, вже прокоментувала в ЗМІ ситуацію навколо «криптовалютного закону».

Артем Афян, який обіймає посаду керівного партнера в юридичній компанії «Юскутум», вважає, що цей закон розв’яже питання правового статусу криптовалют та легалізує їх. Він навів приклад, що під час придбання квартири треба показати джерело заробітку, а особи, які працюють з цифровими валютами, не можуть це зробити — закон не враховує такий засіб надходження коштів. Афян також нагадав, що операції «від одного криптовалютного рахунку до іншого» не обкладається податками.

Костянтин Бігус, керівний директор Emercoin, теж згоден з необхідністю відповідного закону. Але він не згоден з «податковою» складовою законопроекту, вказуючи на п’ятивідсоткове відрахування з усією суми, а не з прибутку.

Засновник стартапу REMME Олександр Момот, поспілкувавшись з авторами законопроекту, теж не погодився з податком у 5 відсотків та ліцензуванням окремих учасників криптовалютного ринку. Він вважає таке регулювання автоматичним переходом цифрових валют «у тінь».

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*