В Україні назвали причини різкого подорожчання бензину

фото: Bugetul.ro

Група українських експертів підготувала прес-реліз, в якому вказала, що різке збільшення цін на бензин в Україні пов’язане зі зростанням вартості нафти на світовому ринку та обвалом гривні. Якщо найближчим часом уряд не вживе заходів щодо стабілізації ситуації, зокрема щодо зміцнення національної валюти, то ціна на бензин продовжить рости.

У підготовленому звіті експерти вказали, що між вартістю нафтопродуктів та стійкістю національної валюти є прямий зв’язок. У випадку з українською гривнею ситуація із закупівлі нафти вкрай складна. За даними експертів, Україна імпортує близько 85% нафтопродуктів, оскільки сама практично не займаємося видобутком нафти. Закупівля нафтопродуктів здійснюється за національну валюту, що сьогодні знаходиться в кризовому стані та собівартість якої постійно знижується. На тлі цього, експерти зробили невтішний прогноз, що найближчим часом вартість бензину збільшиться ще на 50 копійок.

Відомо, що з недавнього часу головними постачальниками нафтопродуктів в Україну є Алжир, Іран та Азербайджан. Раніше монополією на постачання нафти володіла Росія, однак після 2014 року співпрацю за цим напрямом було припинено.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*