Україна реформує виборче право

фото: News.pn

В ході спілкування з журналістами телеканалу «112 Україна» голова КВУ Олексій Кошель заявив, що українське виборче законодавство давно потребує реформування. На думку експерта, запорукою удосконалення виборчого процесу в Україні стане збільшення цензу для кандидатів на пост Президента, обмеження витрат на рекламу та введення обов’язкової практики дебатів.

На думку Кошеля, встановлена застава у розмірі 2,5 млн гривень для охочих взяти участь у Президентських виборах давно втратила актуальність. Експерт упевнений, що її необхідно збільшити як мінімум в 4 рази. Перш за все, це дозволить відсіяти тих кандидатів, які йдуть на вибори не з серйозними намірами, а для власного піару. Кошель додав, що необхідно повертати заставу не тільки тим учасникам, які пройшли до другого туру, а всім, хто набрав понад 5-7% голосів.

Кошель запропонував скоротити витрати на рекламу, оскільки на даний момент близько 80% коштів виборчих фондів витрачатися на просування кандидатів за допомогою медіа-ресурсів. Крім того, встановлення обмеження поставить кандидатів в рівні умови.

За словами Кошеля, особливу роль відіграє проведення дебатів між кандидатами. Необхідно ввести покарання за відмову брати участь у публічній дискусії такого характеру.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*