У 2022 році знову введуть обов’язкові техогляди автомобілів

фото: images.ctfassets.net

Чиновники вважають, що технічним оглядом транспортних засобів повинні займатися у спеціалізованих пунктах перевірки і такими може стати практично будь-яка станція техобслуговування, де працює сертифікований експерт-фахівець.

Після того, як перевірка здійсниться, господареві ТЗ зобов’язані будуть видати талон, який планують оснастити електрочипом, що запам’ятовує інформацію, дати та інше. Варто зазначити, що експертам-фахівцям з перевірки доведеться регулярно оплачувати бланки і доступ до Єдиного реєстру – точну суму оплати найближчим часом озвучить Кабінет Міністрів.

Законодавчий проект встановить єдину дату: з початку 2022-го року стартує планове проведення технічних оглядів, а це значить, що всі приватні транспортні засоби будуть зобов’язані перевіряти на придатність до експлуатації стабільно раз в два роки. Таксисти – щороку.

Зрозуміло, спочатку процедура зажадає чималих грошових витрат, адже на даний момент в нашій країні не спостерігається сертифікованих станцій техобслуговування, а експертів-фахівців – тим більше. Їх навчання і підготовка займуть час. Але все ж проходити ТО громадянам України доведеться, хоча б тому, що законодавчий проект пропонує збільшити штрафні санкції за користування ТЗ без техогляду до 1700 гривень.

А якщо після даного порушення недобросовісного автолюбителя зупинять повторно, то той і зовсім ризикує позбутися прав на термін від трьох до шести місяців.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*