Незалежність Шотландії назвали безальтернативною через Брекзит

фото: Politeka.net

Перший міністр (голова уряду) Шотландії Нікола Стерджен назвала Брекзит серйозною проблемою для шотландців. Через вихід Сполученого Королівства зі складу Євросоюзу політик вважає незалежність Шотландії єдиним вирішенням сьогоднішньої ситуації.

Стерджен зауважила, що рішення офіційного Лондона про вихід Великої Британії з Європейського союзу свідчить про неповагу Королівства до Шотландії, та демонструє нерівноправність різних частин держави.

Нагадаємо, що влітку 2016 року Великобританія провела референдум, на якому піддані Її Величності повинні були висловитися по питанню перебування їхньої країни в складі ЄС. Більшість (майже 52 відсотки) британців проголосували за вихід Сполученого Королівства з європейського наддержавного утворення. Референдум, який отримав назву «Брекзит», викликав серйозну політичну кризу по обидві сторони Ла-Маншу та суттєве охолодження відносин між Брюсселем та Лондоном.

За два роки до того, у вересні 2014 року, у Шотландії пройшов консультативний референдум по питанню незалежності автономної частини Королівства. Більшість учасників (55,3 відсотка) референдуму проголосували проти незалежності від Великобританії. Вихід зі складу Британії обрали майже 45 відсотків учасників голосування. Через Брекзит питання шотландської незалежності знову стало дискусійним — більшість місцевого населення хочуть залишитися у складі Європейського Союзу.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*