Стало відомо, коли в Україну прийде грип

фото: Adastradp.com.ua

У всесвітній організації охорони здоров’я повідомили про прогноз епідемії грипу в Україні. Цієї осені початок епідемії чекають наприкінці жовтня – початку листопада. Пік епідемії прогнозують на середину грудня.

Цього року передбачається три нові штампи грипу, від яких сформованого імунітету в українців ще немає Серед трьох штампів А (H3N2) “Сингапур”, А (H1N1) “Мічиган” та В “Колорадо”, найнебезпечнішим називають “Сингапур“, який становить найбільшу загрозу виникнення важких ускладнень у дітей та людей похилого віку, які мають хронічні захворювання.

Симптомами захворювання грипу є висока температура, сухий кашель, ломота в тілі та виснаження організму. Також можливі головний біль, запаморочення, сонливість, відсутність апетиту, нудота та розклад шлунку, біль в області грудей. Лікарі застерігають – у разі виникнення симптомів потрібно відразу звернутись до лікарні, адже відкладення лікування може привести до важких ускладнень – отиту, гаймориту, фарингіту, пневмонії та навіть менінгіту та енцефаліту. У деяких випадках загроза може бути смертельною.

Щоб уникнути захворювання, лікарі традиційно радять робити вакцинацію. Проте потрібної вакцини в Україні поки що немає – щеплення для попередження очікуваних штампів грипу ще не пройшли реєстрацію та експертизу. У МОЗ запевняють, що вакцини мають з’явитись у продажі до кінця жовтня та будуть відпускатись за рецептом сімейного лікаря, який зможе підібрати потрібну вакцину та зробити замовлення на її постачання. Наголошують також і про важливість дотримання умов зберігання вакцин та обов’язковість наявності сертифікатів.

А поки що залишається зміцнювати імунітет традиційними способами, адже осінь небезпечна не лише загрозою грипу – але й звичайною застудою.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*