Чверть українців знаходиться за межею бідності

фото: Unian.net

Згідно з новим звітом Рахункової палати, всупереч чинній стратегії подолання бідності, чисельність бідних в країні стрімко зростає. В палаті зазначили, що показники бідності варіюються в залежності від методів визначення. Якщо основним критерієм добробуту людей брати фінансові доходи, то кількість людей, що опинилися за межею бідності, зменшилась, оскільки зросла мінімальна заробітна платня. Проте доходи громадян зростають лише на паперах, в той час як купівельна спроможність українців так й залишилась на досить низькому рівні.

Зазначимо, що у країнах Європейського Союзу вже давно відмовились від такої системи визначення рівня депривації. У цих країнах за основу беруть не монетарні критерії, а критерії відповідних благ, до яких входять: наявність в родині несплачених кредитів або боргів за оренду чи комуналку; неспроможність родини заплатити за тижневу відпустку за рамками дому; нездатність родини підтримувати необхідний температурний режим у домі через дефіцит фінансів; неспроможність купувати м’ясо та рибу кожні два дні; відсутність можливості заплатити за непередбачувані витрати, сума яких досягає одного прожиткового мінімуму; відсутність телефону або кольорового телевізора через фінансовий дефіцит; неспроможність родини оплатити лікування або медикаменти; відсутність пральної машини та неспроможність придбати авто.

У Євросоюзі відзначили, що якщо в родині немає хоча трьох пунктів із вказаного списку необхідних благ, то це свідчить про депривацію. Якщо ж в родині немає чотири критерії зі списку, то це свідчить про глибоку депривацію. Зазначимо, що в країні станом на 2017 рік зафіксовано 42% депривації та 27% глибокої депривації. Згідно з цими даними, більше чверті населення в державі знаходяться за межею бідності.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*