Важка зброя

фото : https://nahnews.org/

Товсті військові є серйозною проблемою для армії не тільки через їх фізичну підготовку та здоров’я. Під нестандартні габарити не виробляється екіпірування та обмундирування. Виникають проблеми і з експлуатацією техніки. Були й такі випадки, коли після повернення з бойового чергування атомного підводного ракетоносця один з мічманів не зміг протиснутися у верхній люк субмарини. На свободу його довелося витягувати через торпедозавантажувальний люк за допомогою крана.

Пентагон додає
Американська армія насправді далеко не така сухорлява, як нам її, зазвичай, показують у кінострічках. Пентагон регулярно рапортує про проблеми із зайвою вагою своїх військовослужбовців. Статистика свідчить, що близько третини чоловіків, які виявляють бажання служити в армії, страждають від ожиріння. Також, багато набирають вагу вже на службі. Рекордсмени у загальній вазі – Сухопутні війська, в яких частка бійців із зайвою вагою, за останніми даними, становить 11%, тоді як ще в 2011 році цей показник був на рівні 6,5%. В американських повітряних силах число товстунів тримається на рівні 9%, на флоті показник дорівнює 6%. Марку тримають хіба що американські морські піхотинці: з кожної тисячі бійців тільки 25 чоловік страждають ожирінням.

Британцям потрібно міняти прохідні показники нормативів

Британські генерали також нарікають на слабку фізичну форму призовного контингенту: близько двох третин молодих громадян країни мають зайву вагу. Кілька років тому в британській армії навіть довелося піднімати максимальну планку індексу маси тіла, при якому допускається вступ на військову службу. Сьогодні він становить 32 пункти, а це значення підпадає під першу стадію ожиріння. Результати не забарилися. У 2013-2016 роках у британській армії проводився спеціальний тест з фізичної підготовки, в якому взяли участь 69,1 тисячі військовослужбовців. 8 тисяч солдатів і офіцерів не пройшли випробування, 3 тисячі не змогли виконати нормативи навіть з другого разу. При цьому, вимоги з фізпідготовки в Королівських Збройних силах виглядають досить гуманними. Наприклад, ідеальний піхотинець повинен долати бігом дистанцію 2,4 км за 12 хвилин, тоді як в українській армії за цей же час солдат віком до 25 років, тобто першої вікової категорії, повинен пробігти 3 км.

Німеччина полюбляє пиво

Бундесвер сьогодні вважається однією з найбільших за вагою армій світу. Зайва вага німецьких солдатів в спеціальній доповіді німецького парламенту була названа однією із головних причин, через яку в Афганістані військовослужбовцям було дуже не просто виконувати свої обов’язки. Одна з причин ожиріння солдат – надмірне вживання пива. Так, наприклад, в 2007 році 3500 німецьких військовослужбовців зі складу антиталібської коаліції випили близько 1,7 мільйона пінт пива (850 тисяч літрів). За офіційними даними, понад 40% бійців страждає від надмірної ваги, у 8,5% солдат діагностовано ожиріння. Що цікаво, ці показники виявилися вищими, ніж у цивільного населення тієї ж вікової групи.

Польща – номер один

Абсолютний рекорд за кількістю товстунів сьогодні належить Війську польському. За даними дослідження, проведеного в 2016 році фахівцями Військового інституту гігієни і епідеміології, від надмірної ваги і ожиріння страждає 60% військовослужбовців. Цифри настільки вразили уряд, що влада запустила спеціальний проект із оздоровлення солдатів та офіцерів, на який з держбюджету виділили 8,5 мільйонів євро. В рамках проекту серед солдатів будуть пропагувати рухливий спосіб життя, з раціону військовослужбовців виключать шкідливі продукти на користь здорового харчування.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*