У Києві планують відродити міські водойми

фото: Commons.wikimedia.org

13 жовтня 2018 року о 12:00 у Дарницькому районі міста Києва до свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України та Дня українського козацтва буде проведено масштабне еколого-патріотичне свято, під час якого буде здійснено зариблення озера Небреж.

У 90-х у Києві налічувалося 485 водних об’єктів. Нині їх залишилося всього 372. На балансі у комунального підприємства “Плесо” нараховується 113 водойм та ще близько двох сотень водних об’єктів знаходяться в природно-заповідному фонді, а всі інші безхазяйні. Відомо, що всього лише 4% київських водойм мають документи, а в інших немає навіть чітко окреслених кордонів, зафіксованих у паспортах. Тому їх безжально засипають, знищують, перетворюють на стихійні звалища.

Протягом багатьох років водоймами ніхто не займається; здійснюються заходи з прибирання прибережної території, що, безсумнівно, для повноцінного життя водойми недостатньо. 90% столичних озер вимагають комплексного підходу до їх відновлення. Тому, для таких об’єктів, перш за все, важливо отримати допомогу від позабюджетних та громадських організацій.

фото: Commons.wikimedia.org

Експерти рекомендують для здійснення біологічної меліорації та відновлення популяції риби, 13 жовтня 2018 року о 12:00 в озеро Небреж” випустити близько 6 тонн молодої риби. Гроші на захід надала ТОВ “БУДЕВОЛЮЦІЯ”. Випуск риби буде здійснюватися в рамках розробленого Проекту позабюджетних робіт з комплексного відродження озера Небреж.

В даному заході братимуть участь діти з місцевих середніх шкіл. Прийшовши на акцію вони зможуть загадати своє найважливіше бажання та випустити «золоту рибку» в озеро. Під час зариблення Міжрегіональний центр наукових досліджень та експертиз проведе пізнавальний «Зелений урок», який дасть можливість показати дітям надзвичайну красу природи. Іхтіологи Асоціації рибалок України ознайомлять їх з багатим водним світом з метою виховання у них дбайливого ставлення до природи та рідного краю. Працівники КП” Плесо ” розкажуть про міські водойми та правила безпеки на воді. Маленьких гостей чекає яскраве патріотичне свято, під час проведення якого, вони зможуть взяти участь у конкурсах, іграх, творчих майстернях. Всім учасникам вручать пам’ятні подарунки. Також на святі будуть аніматори, а кінний театр «Кураж» покаже фантастичні трюки в національному козацькому стилі.

На прикінці свята всіх чекає козацький куліш та гарячий чай.

Організатори заходу: Асоціація рибалок України, Банк «Аркада», ТОВ «БУДЕВОЛЮЦИЯ», Сімейний Рибальський Центр «Білі Камені», ГО «Захист», Центр соціальної реабілітації людей з обмеженими фізичними можливостями «Острів Надії», ГО «Екоконтроль» за сприяння комітету з питань екології Громадської ради при КМДА.

Запрошені: Київський міський голова, Київська міська державна Адміністрація, Депутати Київської міської Ради, Дарницька районна державна Адміністрація, Агентство рибного господарства України, Державна екологічна інспекція, Агентство водних ресурсів України, державне Управління екології та природних ресурсів КМДА, КП «Плесо».

Місце та час проведення: 13 жовтня 2018 року о 12:00 на березі озера Небреж (північна ділянка території на перетині вулиць Петра Григоренка і Колекторної).

Акредитація для ЗМІ: тел. : (067) 140-01-24 Олександр

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*