Український опозиціонер розкритикував рішення Константинопольського патріарха

фото: Informator.news

Член «Опозиційного блоку» і народний депутат України Вадим Новинський під час свого виступу на одному з українських телеканалів заявив, що прийняті Константинопольським Патріархом Варфоломієм, рішення щодо подій в Україні, не відповідають церковним нормам. Зокрема він засудив зняття анафеми з лідерів УПЦ КП та УАПЦ. Крім того, депутат розкритикував скасування прав РПЦ на Київську митрополію.

Новинський підкреслив, що зняття анафеми – це прерогатива тільки тієї церкви, яка колись її наклала. У випадку з лідерами УПЦ КП та УАПЦ таким правом володіє лише Вселенський Собор. На думку депутата, рішення Константинопольського Патріарха не відповідає церковним нормам, а тому не має сили.

Новинський нагадав, що саме голова УПЦ КП Філарет є винуватцем розколу православ’я в Україні. Такий гріх не може бути прощений, тому для Філарета єдиним способом спокутувати свою провину перед усім українським православ’ям має стати покаяння.

Опозиціонер негативно висловився з приводу скасування прав РПЦ на Київську митрополію і підкреслив, що виносячи своє рішення, Константинопольський Патріарх не врахував історичний контекст та особливості формування української державності.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*