Архієпископ Климент: Константинопольського Патріарха потрібно відлучити від Церкви

фото: taylrrenee.com

Рішення Константинопольського Патріархату про зняття анафеми з глав УПЦ КП Філарета й УАПЦ Макарія слугувало джерелом невдоволення у представників УПЦ МП. Зокрема, архієпископ Климент звинуватив Варфоломія в діяльності, що сприяє розколу українського православ’я. Як покарання за нехтування канонічним правом, він закликав відлучити від церкви Константинопольського Патріарха.

Представник УПЦ МП нагадав, що правом зняття анафеми має лише та Церква, яка у свій час її наклала. В даному випадку Константинопольський Патріарх не володіє відповідним канонічним правом, тому його дія є грубим порушенням церковних норм. Архієпископ Климент зазначив, що УПЦ МП не визнає цього рішення, оскільки воно не відповідає канонам, і більш того, орієнтоване на дезінтеграцію православ’я в Україні.

Архієпископ Климент заявив, що УПЦ МП не має наміру об’єднуватися з УПЦ КП і УАПЦ. Крім того, він не вірить в те, що розкольники зможуть об’єднатися, оскільки між ними існують фундаментальні розбіжності з приводу того, хто повинен очолити об’єднані Церкви.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*