РПЦ може відкрити свої парафії в Туреччині та скинути Варфоломія

фото: Celebcoco.com

В Україні вже оголосили про святкування автокефалії. Кажуть, що фактично Томос вже у нас в руках. Процес на місці не стоїть — справа зрушила з мертвої точки й в Туреччині вже оголосили наші невизнані церкви — канонічними. І ось, Президент вже поспішає привітати всіх українців з входженням в чергове “нове” життя. Зрозуміло, це усе дуже добре вписується в передвиборчу кампанію, але паралельно відбуваються й інші процеси.

Протоієрей Андрій Новіков, який є членом біблейсько-богословської комісії Російської Православної церкви, хоче втілити ряд заходів у відповідь на рішення Константинополя по Україні. Андрій вважає, що такі рішення найприроднішим чином випливають з тієї ситуації, що склалася.

Новіков на своїй сторінці у мережі Facebook написав, що через “відпадання” Патріархату у Константинополі від Церкви, бажано буде створити самим в Туреччині, в тому числі в Стамбулі, єпархії й парафії від РПЦ. У Москві ж, на думку Новікова, потрібно буде зібрати надзвичайний Всеправославний Собор та прийняти рішення про «нізложення» Варфоломія, а також членів Синоду його Церкви в Туреччині.

Священнослужитель також пише про необхідність розірвати з Патріархатом у Константинополі євхаристійне спілкування й накласти анафему на «єресь східного папізму», що дозволяє собі перегляд рішень (скасування анафеми), накладених іншими церквами та штампування рішень про переміщення помісних церков. Чоловік вважає, що Константинопольський Патріархат (ще його називають Римський Православний) легітимізував розкол, а увійшовши у зносини з анафемою, сам потрапив під неї.

Як відомо, Синод в Константинополі, який завершив роботу у Стамбулі 11-го жовтня, оголосив про зняття анафеми з лідера Київського патріархату Філарета, визнавши, нарешті, канонічними, не визнані світовим православ’ям, структури УПЦ КП та УАПЦ. Крім того, Константинополь оголосив про відновлення своїх прав на митрополію в Києві, анулювавши Томос про передачу її Москві аж понад 300 років тому.

Раніше Російська Православна Церква вже оголосила, що всі ці дії Константинополя змусили її перервати євхаристійне спілкування з даною структурою.

Головною відмінністю католицизму від православ’я є жорстка централізація влади. В ортодоксальній, Православній Церкві — усе навпаки — Патріархи не зазіхають на території інших церков й не скасовують рішень щодо них. Не існує Православного Патріарха, якому б усі підкорялися, а якщо хтось намагається диктувати свою волю іншим, такі дії називають “Папською єрессю”.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*