Історик: на Україні мають намір канонізувати Мазепу

фото: nabludatel.net

В ході інтерв’ю одному з телеканалів історик Юрій Гудименко в ефірі розповів, що вважає, що після того, як Українська Православна Церков Київського патріархату отримає автокефалію, в державі розпочнеться низка процесів, які ще сильніше розізлять Москву.

Він зазначив, що має на увазі можливість ухвалення рішення про зняття анафеми з одного з українських гетьманів – Івана Мазепи. Крім цього, велика ймовірність того, що Гетьмана канонізують, внаслідок чого, він стане символом держави в боротьбі за Незалежність.

Історик також розповів, що Російська Православна Церков піддала анафемі Гетьмана після того, як Мазепа прийняв рішення не підкорятися волі російського імператора Петра І. Таким чином, Гетьман влаштував бунт у спробі позбавитися від впливу Москви. Гудименко заявив, що нескладно передбачити реакцію російської влади після того, як в Україні канонізують Мазепу.

Водночас, він зазначив, що скоріше за все, Мазепа не стане останнім, кого зарахують до лику святих, крім нього ще можуть канонізувати низку українських борців за Незалежність. Історик впевнений, що вони заслужили такої честі, оскільки віддали життя, намагаючись здобути Незалежність.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*