У Раді виявився «мовний спротив»

фото: timenews.in.ua

Низка українських парламентаріїв не має наміру підкорятися новому Закону про використання української мови. Відповідні заяви зробили «опоблоковці» Тетяна Бахтеєва та Євген Балицький.

Нардепи підкреслили, що при своєму вільному володінні українською мовою вони мають принциповий намір використовувати в спілкуванні російську. При цьому парламентарії усвідомлюють можливі санкції, пов’язані з їх рішенням.

Балицький в інтерв’ю ЗМІ нагадав про 10-ту статтю Основного Закону України, який гарантує розвиток та використання мов нацменшин, включаючи російську. Також парламентарій назвав ситуацію у мовній сфері «божевільною дискримінацією». Тетяна Бахтеєва у свою чергу висловила переконаність в тому, що «мовний» законопроект зіткне між собою українських громадян.

Нагадаємо, що прийнятий Верховною Радою в першому читанні 4 жовтня законопроект за номером 5670-д закріплює використання української мови як єдиної офіційної, та робить для претендентів на громадянство України відповідне володіння держмовою обов’язковим. Також законопроект строго регулює застосування української мови в держустановах та сфері обслуговування.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*