Естонія: вимагаємо відшкодування збитків під час окупації СРСР

фото: topic.lt

Портал ERR посилаючись на естонську комісію при Мін’юсті повідомляє, що за даними комісії, держава в період радянської окупації зазнала збитків, загальна сума яких сягає дев’яносто двох мільярдів рублів. Голова комісії Томас Хійо зазначив, що естонська влада не збирається відмовлятися від аналізу та підрахунку завданих їй збитків, а також від вимоги відшкодувати їх. В іншому випадку, дії Естонії будуть розцінюватися як добровільне приєднання до Радянського Союзу.

Томас Хійо підкреслив, що, згідно з міжнародним правом, Естонія має право вимагати компенсацію тих збитків, які вона понесла при окупації за часів СРСР. Крім цього, він зазначив, що низка держав вже пройшли відповідну процедуру. Голова комісії заявив, що окупація держави Радянським Союзом сталася ще в 1940 році. При цьому, якщо естонська влада не стане наполягати на відшкодуванні збитків, то ці дії будуть розцінюватися як добровільне приєднання до СРСР. Якщо ж відмовитися від компенсації, то тоді десятки тисяч громадян, які стали жертвами в боротьбі з окупацією виявляться забутими, тоді влада визнає непотрібність та безглуздість дій всіх тих, хто намагався побороти радянську окупацію.

Одночасно з цим, голова естонського Мін’юсту Урмас Рейнсал підкреслює, що не всі втрати, які понесла країна можна оцінити в грошовому еквіваленті. Як приклад він наводить руйнування основ державності, а також втрати в культурній та освітній сферах. Саме тому, оцінка збитку від окупації не повинна зупинятися.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*