Україна може стати «фабрикою дисертацій»

фото: 112.ua

Інформаційний портал ZN.UA опублікував статтю професора Тетяни Пархоменко, в якій вона вказує на серйозний недолік у змісті тексту ст. 18 «Про функціонування української мови як державної». За словами Пархоменко, прийняття даного Закону може призвести до того, що Україна стане «фабрикою» по виробництву дисертацій з високим відсотком плагіату.

У ст.18 зазначено, що написання, захист та публікація дисертацій може здійснюватися не тільки українською мовою, а й на офіційних мовах ЄС. На думку Пархоменко, це може спровокувати масовий приплив охочих отримати науковий ступінь, при цьому не надаючи якісні дисертації.

Вона підкреслила, що навряд чи члени наукової ради зможуть зрозуміти, який відсоток плагіату в роботі, виконаній повністю польською, мальтійською або іншими мовами. Тому, у разі прийняття даного Закону Україна може стати найбільш привабливим місцем для тих європейців, які хочуть легко захиститися й повернутися з науковим ступенем назад на батьківщину.

На думку Пархоменко, написання та захист наукових робіт повинні проходити виключно українською мовою. Це дозволить уникнути можливих фальсифікацій та плагіату.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*