В Азовському морі стався землетрус

фото: 112.ua

Вчора, 15 жовтня, в акваторії Азовського моря поблизу Бердянська було зафіксовано землетрус. За даними сейсмологів Європейсько-Середземноморського центру, магнітуда коливань становила 4,7 бала, а епіцентр був віддалений на 58 км від міста.

Відповідно до шкали Ріхтера, землетрус можна віднести до легких, які не можуть завдати серйозної шкоди населенню. Зазвичай при легких землетрусах в будинках відчутно тремтіння речей, проте коливання запоріжці майже не відчули. Невелике тремтіння відчувалось лише на верхніх поверхах багатоповерхівок. За повідомленням служб порятунку, уся соціальна та господарська інфраструктура Запорізької області поблизу епіцентру працює у звичайному режимі, жодної шкоди землетрус не завдав.

У межі Азовського моря знаходиться Південно-Азовська сейсмоактивна зона. Вчені звернули на неї увагу порівняно нещодавно – лише у 1987 році. У межах Азовського моря часто фіксують незначні коливання землі інтенсивністю у 4-6 балів. Проте у зоні було виявлено сліди стародавніх землетрусів магнітудою у 9 балів, які відбувались у зоні з періодичністю у тисячу років.

Загалом у межах нашої країни налічують ще 2 сейсмоактивні зони. Найнебезпечніша з них – Кримсько-Чорноморська, яка припадає на південь Кримського півострова. В її межах можливі коливання з інтенсивністю у 8-9 балів. За останні два століття тут сталось майже 200 землетрусів магнітудою 4-7 балів. Другою за небезпечністю є зона Вранча, яка припадає на Південно-Західну частину України. Тут сейсмологами було зафіксовано незначну кількість землетрусів з інтенсивністю у 5-6 балів.

Загалом більшість України знаходиться у відносно безпечній сейсмологічній зоні, на якій можливі землетруси із незначною інтенсивністю – у 4-6 балів.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*