В Україні підрахували доходи ProZorro за 2017 рік

фото: Hyser.com.ua

Система публічних електронних закупівель ProZorro функціонує в Україні вже кілька років, але питання про те, як саме вона працює, і який її дохід до сих пір залишається відкритим. Журналісти «Українських Новин» направили до Рахункової палати запит, з метою дізнатися, скільки заробили оператори ProZorro в минулому році.

У відповіді Рахункової палати зазначено, що доходи ProZorro за 2017 рік склали 470 млн гривень. При цьому згідно з оцінками Рахункової палати, передбачуваний обсяг доходів даного електронного майданчика не повинен був перевищити 473 тисячі. У відповіді зазначається, що додатковим джерелом прибутку операторів ProZorro є надання низки послуг, що не входять в базовий пакет.

При цьому вартість таких послуг не є фіксованою, а визначається за домовленістю між користувачем та оператором. У зв’язку з цим, держава не має можливості здійснювати повний та всебічний контроль за діяльністю ProZorro.

Раніше представники Рахункової палати заявляли, що функціонування ProZorro негативно впливає на економіку України, зокрема, є причиною багатомільйонних збитків (близько 65 млн у 2017 році).

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*