Earthsight – Україна поставляє в ЄС цінний ліс як дрова

фото: lesoprom.com

Голова інтернаціональної організації Earthsight Сем Лоусон у своєму інтерв’ю вітчизняному інформвиданню «Укрінформ» повідомив, що голова міністерства екології та ще низка депутатів запросили представників організації до розмови, в ході якої мають намір обговорити шляхи зменшення корупційних діянь в лісовій галузі, у тому числі й на українській території. Саме для обговорення даної проблеми представники організації планують нанести візит в нашу державу.

Зазначимо, що ще влітку, організація опублікувала підсумки комплексного розслідування з вивезення лісоматеріалів з української території в європейські країни за допомогою підставних компаній, які є гігантами в цій сфері.

Голова організації підкреслив, що Earthsight детально вивчає джерела постачання лісоматеріалів в Європейський Союз та США, які були нелегально вирубані та імпортовані. Він зазначив, що в організації завжди акцент робився саме на цій проблемі, проте раніше дослідження проводилися в низці інших країн, зазвичай в тропіках, в які Україна не входила. Водночас, Лоусон зазначає, що згідно зі статистичними матеріалами з української території вивозять більшу кількість лісоматеріалів, ніж з тропіків. У своє дослідження організація включила Україну ще два роки тому, оскільки в Earthsight завжди знали про корупцію в галузі лісу, проте ніколи не вивчали Україну як постачальника лісоматеріалів в європейські країни.

Він зазначив, що їх задовольнила реакція українського голови уряду та міністерства екології щодо роботи Earthsight, однак позиція лісників викликала розчарування. В цілому, в організації вважають, що їх роботу в державі оцінюють як позитивну. Водночас, ряд вітчизняних ЗМІ продовжив розслідування Earthsight, й висунув звинувачення голові ГПУ в тому, що саме він заважає розслідуванню нелегального вивезення лісу. Зазначимо, що Державне агентство лісового господарства в країні очолює Володимир Бондар, який є соратником чинного Генпрокурора.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*