Міністр культури: повний опис всього церковного майна зроблено

фото: Pravdainform.com.ua

Міністр культури Євген Нищук, 18 вересня наказав працівникам музеїв в Україні провести протягом доби повний опис всього церковного майна в лаврах та інших місцях богослужінь Української Православної Церкви. Йдеться про всі культурно-історичні цінності, що належать Московському патріархату, включаючи ікони та інші священні церковні цінності. Про це міністр повідомив «Українським Новинам».

Інформація про це надходила і раніше, але зараз є документальне підтвердження цього факту. Весь цей перерахунок потрібно провести протягом доби. Також Нищук наказав організувати безперервний цілодобовий контроль над можливим вивезенням майна: так що тепер потрібно контролювати майно», що перебуває «у християнських релігійних спорудах», які поки що «контролюються УПЦ МП». Виходить, що міністр за фактом взагалі не вважає церковне майно приналежністю Церкви.

фото: ukranews.com

фото: ukranews.com

Таке незвичайне рішення було прийняте у зв’язку зі зверненням депутата ВР Юрія Богдана Шухевича з фракції Радикальної партії, який є сином легендарного Романа Шухевича, що в 30-40-і роки минулого століття служив у батальйоні “Нахтігаль”, а пізніше командував УПА. Офіційне обґрунтування цих дивних дій з боку влади — загроза протизаконного вивезення цінностей з «релігійних споруд УПЦ МП».

Очевидно, що протягом одного дня таку роботу зробити було дуже складно, тому в першу чергу наказали описати майно на території основних православних святинь Києво-Печерської, Почаївської та Свято-Успенської лавр. Всі відповідальні особи повинні були надіслати звіти про виконану роботу.

Факт опису церковного майна говорить про те, що чинна влада вважає його вже своєю власністю, і, при нагоді готується до експропріації за зразком 1922-го року. Адже для перешкоджання вивезенню цінностей за кордон існує митниця.

Як і у випадку з комуністами, якщо наша нинішня влада захоче обґрунтувати конфіскацію цінних предметів, необхідних для проведення богослужіння, вона завжди зможе вигадати собі причину. Знайшлося пояснення для опису цінностей, — знайдеться “причина” й для експропріації.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*