Рада не має повноважень для передачі Андріївській церкві Константинополю

фото: aboutukraine.info

Юристи з Верховної Ради запевняють, що головний законодавчий орган країни не може проголосувати за запропонований Порошенко Закон, який повинен дозволити передати Андріївську церкву у відання Вселенського Патріарха Варфоломія. Тим не менш, депутати нашого парламенту вже розглянули це питання та прийняли рішення за цим Законом. «За» висловилося 237 депутатів.

Проте, висновки Головного науково-експертного управління свідчать про те, що Рада не має повноважень передавати церкву у відання Константинопольському Патріархату. По суті, передача однієї єдиної будови, що знаходиться на балансі держави, є правовим актом індивідуального характеру. А таке рішення ніяк не може бути предметом Закону.

Закони ж визначають загальний порядок регулювання тих чи інших суспільних відносин. Якщо б мова йшла про передачу всіх культових будівель, або культурних об’єктів комусь, тоді могла б йти мова про Закон. Такий висновок був зроблений Головним науково-експертним управлінням ВР.

Також, передача держвласності, згідно Конституції України, не відноситься до правових повноважень українського парламенту, а повинна здійснюватися документом Кабінету Міністрів. Такий порядок передбачений пунктом 5-м першої частини 116-ї статті Конституції.

Залишається також не до кінця зрозумілим, чи можна передавати храм, що знаходиться на території «Софії Київської» у відання іноземним структурам. Адже це архітектурний заповідник загальнонаціонального значення!

Слід нагадати, що наш Президент сам запропонував зробити такий “подарунок” Вселенському Патріархату на знак єднання з материнською Церквою, передавши будівлю в користування Варфоломію. Зараз в цьому храмі проходять служби УАПЦ (автокефальної церкви), але це, схоже, нікого не цікавить.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*