Україна: спрощена процедура реєстрації місця проживання

фото: lawer.jofo.me

17 жовтня в Верховній Раді України був представлений законопроект, який націлений на глибоке реформування законодавства у сфері реєстрації місця проживання. Зокрема, Україна може перейняти досвід провідних держав світу (Німеччини, США, Нідерландів) та ввести спрощену процедуру реєстрації місця проживання. З відповідною ініціативою виступили заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов та нардеп Сергій Березенко.

Головною особливістю нового законопроекту стане відмова від паперової тяганини й можливість реєстрації місця проживання шляхом написання однієї заяви. Більш того, буде створено спеціальний онлайн реєстр, куди можна подати відповідну заяву. На думку авторів законопроекту, спрощення процедури реєстрації дозволить уникнути практики, характерної для Радянського Союзу, коли потрібно було довести державі своє право на проживання. Відзначається, що нова система реєстрації базується на довірі між громадянами та державою.

За словами авторів законопроекту, передбачена боротьба з так званими «адресами масової реєстрації». Якщо на одній житлоплощі зареєстровано 3 сім’ї, то буде ініційована перевірка для встановлення порушень. Реєстрація таких сімей буде заблокована до з’ясування обставин.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*