Депутати передумали віддавати Андріївський Храм Варфоломію

фото: Ukrainetrek.com

У своєму профілі в Фейсбук один з нардепів ВРУ Михайло Добкін розмістив інформації про спільну роботу з двома парламентаріями Нестором Шуфричем та Олександром Вілкулом над новою постановою парламенту про передачу в тимчасове користування будівлю Адміністрації українського голови Константинопольському Патріарху. Він зазначив, що раніше Варфоломію виділяли Андріївський Храм, однак функціонери ініціювали скасування цього рішення та почали працювати над новим проектом, який передбачає надання Патріарху будівлі Адміністрації в центрі столиці. При цьому, нардеп підкреслив, що Варфоломій може користуватися будівлею до кінця березня наступного року.

Як ми писали раніше парламент прийняв рішення про надання Андріївського Храму в столиці Константинопольському Патріарху, але низка нардепів ініціювали скасування даного рішення. Одночасно з цим, юристи ВРУ зазначили, що у депутатів немає необхідних компетенцій для розпоряджень щодо будівлі Храму. Дана інформація моментально розлетілася всім інтернетом, та користувачі стали активно обговорювати рішення Ради. При цьому, думки людей з цього приводу різняться.

Голова держави у своєму профілі у Фейсбук висловив подяку нардепам та зазначив, що особисто займався підготовкою Закону. Парламентарій від «Народного фронту» Сергій Висоцький теж висловив підтримку даному рішенню та зазначив, що чекав цього більш як десять років. Однак експерт з політичних технологій Дмитро Раімов не схвалює рішення парламенту. Він вважає, що віддавати історичні пам’ятники натомість Томоса просто неприйнятно. Андріївський Храм є надбанням всіх жителів столиці.

Водночас, низка коментарів містить в собі іронію. Так один з блогерів Макс Бужанський пише, що в такому випадку не потрібно бути дріб’язковим, Вселенському Патріарху потрібно відразу віддати газотранспортну систему, в такому разі ні в кого не вистачить сміливості відключити Варфоломія від транзиту. Одночасно з цим, ще один експерт Микола Спірідонов вважає, що ВРУ просто не має необхідних повноважень, щоб передавати Храм Варфоломію. Він підкреслив, що основна функція парламенту – законодавча, а поділ майна Церкви є неприпустимим. Виходячи з цього, на думку Спірідонова, можна й «Рошен» передати Патріарху.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*